[email protected]

Obsługa prawna

Nasza agencja współpracuje z renomowaną kancelarią prawną Sun Lawyers. Została ona założona w 1985 roku. Gwarantuje obsługę prawną przez polskojęzycznych prawników.

Jeżeli zamierzają Państwo zakup nieruchomości w Hiszpanii, zarówno jako inwestycję w nieruchomość z rynku wtórnego jak i nowo wybudowaną, zalecamy zawsze zasięgnięcie porady prawnej w Kancelarii z wieloletnim doświadczeniem.

Kancelaria zapewnia:

Sprawdzenie dokumentacji developera

Sprawdzenie czy dany projekt został zarejestrowany w Urzędzie Miasta

Upewnienie się czy została przyznana zgoda na budowę

Sprawdzenie całej dokumentacji oraz przetłumaczenie jej na język polski.

Ogromne ułatwienia w organizacji zakupu nieruchomości i wszystkich formalności w Hiszpanii daje naszym Klientom Pełnomocnictwo Notarialne.

Pełnomocnictwo Notarialne daje prawnikowi legalne prawo oraz odpowiedzialność za zarządzanie Waszymi zobowiązaniami fiskalnymi oraz związanymi z tym sprawami. Pełnomocnictwo Notarialne zawiera ogólne uprawnienia, które pozwalają Państwa prawnikowi prowadzić wszelkie procedury wykraczające poza podpisanie Aktu Notarialnego, na przykład pozwala mu to aplikować o numer NIE dla Państwa, podpisać umowę z firmą energetyczną lub wodociągową, może działać jako przedstawiciel podatkowy przed Urzędem Skarbowym, ustanowić stałe zlecenia bankowe na opłacanie rachunków, uzyskać licencje, itp. W Kancelarii Sun-Lawyers zawsze zalecamy naszym klientom ustanowienie Pełnomocnictwa Notarialnego przed zakończeniem procesu zakupu, aby uniknąć opóźnień, na wypadek, gdyby z różnych przyczyn, kupujący nie mógł przybyć na podpisanie Aktu, może to ułatwić cały proces zakupu i sprawi, że będzie on przebiegał płynnie, łatwo i bez dodatkowego stresu dla kupującego.

Współpracujący z nami prawnicy uczestniczą w procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii, dbając o bezpieczeństwo i komfort Klienta na każdym z etapów kupna nieruchomości.

Nasza kancelaria prawna świadczy Klientom następujące usługi:

Otwarcie rachunku bankowego.

Wniosek i odbiór Numeru Identyfikacyjnego Cudzoziemca (N.I.E.).

Zarządzanie, przygotowanie i tłumaczenie Pełnomocnictwa.

Zarządzanie umową sprzedaży w celu zabezpieczenia jej legalności.

Weryfikacja dokumentacji dostarczonej przez firmę budowlaną w celu zagwarantowania, że ​​jest ona zgodna z ramami prawnymi.

Wniosek o gwarancje bankowe lub specjalne konto, w celu zabezpieczenia kwot wpłaconych na poczet ceny domu.

Weryfikacja wszystkich długów lub obciążeń gospodarstwa w Rejestrze Nieruchomości, lokalnym skarbcu i wspólnocie właścicielskiej (jeśli została utworzona), aby zagwarantować, że transakcja jest w 100% bezpieczna.

Sprawdzenie sytuacji i wypłacalności firmy budowlanej.

Monitorowanie w celu zapewnienia dotrzymania terminów ustalonych w umowie kupna.

Koordynacja z notariuszem podpisania aktu i odpowiedniego zarządzania wpisem w księdze wieczystej.

Rejestracja dostaw z odpowiednim poleceniem zapłaty, w przypadku gdy firma budowlana nie oferuje tej usługi.

Rejestracja własności w Skarbie Gminy w celu zapłaty podatków lokalnych (podatek od nieruchomości).

Rejestracja własności w Zarządzie Nieruchomości w celu przeprowadzenia procedur i uiszczenia odpowiednich opłat wspólnotowych (jeśli istnieje wspólnota).

Numer NIE

NIE (Numer Identyfikacyjny Obcokrajowców) – Numer NIE jest numerem identyfikacji podatkowej w Hiszpanii dla osób zza granicy.

Jest on wymagany przy załatwianiu wszelkich spraw urzędowych lub prawnych w Hiszpanii.

Na przykład numeru tego będą Państwo potrzebowali przy zakupie nieruchomości, samochodu czy jachtu lub aby założyć konto bankowe, podpisać umowę z dostawcami wody czy prądu oraz aby zapłacić należne podatki

Naszym Klientom pomagamy w formalnościach, związanych z wyrobieniem numeru NIE w Hiszpanii.

Założenie konta

Posiadanie konta bankowego w Hiszpanii będzie niezbędne w procesie zakupu nieruchomości, aby zapłacić wszelkie należne podatki, rachunki, faktury oraz aby zapłacić wszelkie opłaty osiedlowe.

Założenie konta będzie również niezbędne w przypadku zaciągnięcia kredytu hipotecznego, w celu regulowania bieżących rat.

Naszym Klientom pomagamy w formalnościach, związanych z założeniem konta w Hiszpańskim banku.

Zalecamy sprawdzić i wybrać bank, który ma swój oddział niedaleko okolicy zakupu nieruchomości.

Zalecamy zawsze, aby przed otworzeniem rachunku bankowego upewnić się jakie są opłaty serwisowe na zdeponowane środki, na otrzymywanie lub wysyłanie przelewów, rozliczenia czeków, itp.

Uzyskanie kredytu hipotecznego

W Hiszpanii jest możliwe uzyskanie kredytu hipotecznego przez obcokrajowców – dostaje się go na podstawie PIT-ów z 2 ostatnich lat. Kredyt można uzyskać zarówno będąc zatrudnionym na umowę o pracę, jak i prowadząc swoją działalność (z wyłączeniem firm rozliczających się na ryczałcie).

Współpracujemy z bankami i brokerami kredytowymi – służymy wszelką pomocą w uzyskaniu przez naszych Klientów kredytu hipotecznego.

Kredyt można uzyskać do wysokości wartości 70% nieruchomości niemniej jednak banki nie finansują 10-procentowego Vat-u (IVA) i kosztów notarialnych, dlatego należy przygotować się na 45% wkładu własnego.

Stopy procentowe w Hiszpanii wahają się między 3,3 a 4%.

Nie ma ograniczenia wiekowego.

Należy przedstawić: Pity z ostatnich 2 lat, umowę o pracę lub CEIDG/KRS w przypadku działalności, wyciągi z konta, raport BIK i dokumenty personalne.

Bardzo ważnym warunkiem jest, że w przypadku gdy Klienci mają kredyty w Polsce miesięczna suma rat nie może przekroczyć 30% uzyskanych dochodów miesięcznych.

Wykonujemy bezpłatny scoring.

W razie pytań służymy polskojęzycznym doradztwem.

Tłumaczenia

Współpracujemy z tłumaczami przysięgłymi na terenie Hiszpanii. Ich asysta jest niezbędna przy podpisywaniu aktu notarialnego.

Posprzedażowa obsługa nieruchomości

Nasza agencja współpracuje z agencjami zajmującymi się obsługą zakupionych przez naszych Klientów nieruchomości.